Menu

Depilacja laserowa – gładka skóra na zawsze

Depilacja laserowa

Kobiety coraz częściej decydują się na korzystanie z zabiegów depilacji laserowej. Po kilku zabiegach nie będzie potrzebne już używanie maszynki do usuwania niepotrzebnych, niechcianych włosków. Po depilacji tradycyjnymi metodami niestety pojawia się wrastanie włosków, podrażnienie czy przebarwienie. Natomiast laser będzie gwarantował w sposób idealny likwidację włosów raz na zawsze, na stałe, a dodatkowo będzie pozytywnie działał na skórę.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Epliacja jak się określa depilację laserowa to zabieg, który polega na usuwanie niechcianych włosków w sposób bezpowrotny. Promieniowane lasera pochłaniane będzie przez melaninę czy barwnik w mieszkach włosowych. Jeśli włos jest ciemny to ma dużo barwnika i tym samym wiązka lasera będzie wchodzić aż do cebulki włoska i tym samym dojdzie do jego zniszczenia. Jednocześnie włosy w ten sposób całkowicie stracą zdolność odrostu.

Ile potrzeba zabiegów, aby usunąć niechciane włoski na stałe?

Potrzeba około 5 zabiegów, które będą wykonane w odstępie między 4 a 6 tygodni, gdy chodzi o pachy, bikini czy twarz albo w odstępie co 2-3 miesiące, gdy chodzi o nogi. Za każdym razem przy takim zabiegu usuwana będzie część włosków. Dlaczego więc jednorazowa depilacja laserowa nie daje nam długotrwałego efektu? Konieczność wykonywania kilku zabiegów będzie związana z tym, że nie będą rosły wszystkie włosy jednocześnie. Najczęściej mamy za jednym razem około 30% włosów. I tylko te włosy, które są widoczne będą laserem zniszczone. W związku z tym część pojawi się dopiero po jakimś czasie i kolejne zabiegi będą zmierzały do usuwania tych kolejnych partii włosków. W sumie będzie można usunąć około 90%.

U kogo można włoski usunąć na zawsze?

Usuwanie włosów będzie możliwe w momencie, gdy ma się czarne albo brązowe włosy. Laser do depilacji będzie działał na barwnik włosa. Dlatego jedynie ciemne włosy będzie dało się zniszczyć. Włosów blond, siwych czy rudych laserem się nie usuwa. Skuteczność takich zabiegów będzie zależeć przede wszystkim od tego jaki jest kolor oraz grubość włosów, jaka okolica ciała będzie depilowane, jaki jest kolor skóry i karnacja. Najlepsze efekty będzie się dało uzyskać w momencie, gdy osoba depilowana będzie miała ciemne włosy i jasną skórę. Wtedy będzie można osiągnąć nawet 98% skuteczności.

 

Redaktor w NOSON.PL