Menu

Indywidualne predyspozycje i leczenie dentystyczne

Zastosowanie określonej metody leczenia dentystycznego bardzo często zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. Podobnie jest w przypadku predyspozycji do uszkodzeń czy chorób zębów. W przypadku wszelkiego rodzaju problemów z zębami profilaktyka w leczeniu zębów pozwala na ograniczenie problemów w dłuższym okresie czasu, ale jeśli pacjent ma słabą kość zębową czy podatność na choroby wówczas nawet bardzo skuteczne metody leczenia nie są w stanie zapewnić psucia się zębów w znacznie wcześniejszym wieku.

Uszkodzenia zębów mogą prowadzić do konieczności ich usuwania. Natomiast ubytki zębowe to problem zarówno z punktu widzenia zachowania się zębów zdrowych jak też problem estetyczny. Oczywiście obecnie jest coraz więcej metod uzupełniania braków w uzębieniu, które jednocześnie coraz lepiej się sprawdzają. Do takich metod zalicza się między innymi ta, która pozwala zastosować implanty zębów, które jednocześnie pozwalają na zastosowanie coraz bardziej trwałych a jednocześnie estetycznych materiałów.

 

Wielu pacjentów wybiera implanty zębów, gdyż można przy wykonaniu zabiegu ich wszczepiania zastosować coraz bardziej skuteczne metody redukowania bólu, co również jest spowodowane znacznym postępem w zakresie środków znieczulających stosowanych w ramach dentystycznych zabiegów. Jednocześnie implant to również rozwiązanie, które pozwala łączyć w ramach jednej metody zarówno estetyczny wygląd sztucznego zęba a jednocześnie na zwiększenie komfortu codziennego funkcjonowania, co znów wynika z faktu, że implant zachowuje się niemal tak samo jak naturalny ząb a także może być tak samo chroniony przez uszkodzeniami. Dla wielu pacjentów jest to również bardziej komfortowe rozwiązanie w stosunku do protez zębowych.

Redaktor w NOSON.PL