Menu

Profilaktyka w leczeniu dentystycznym

Im bardziej rozbudowana jest profilaktyka w zakresie realizowania leczenia dentystycznego, tym najczęściej można zapewnić leczenie, które jest znacznie bardziej skuteczne a także znaczenie bardziej komfortowe dla pacjentów. W zakresie leczenia dentystycznego pomimo stosowania coraz lepszych metod leczenia zębów, choćby w zakresie możliwości ratowania zębów chorych czy uszkodzonych pozwala na zapewnienie leczenia zębów, które jeszcze jakiś czas temu nie były do uratowania i musiały być usuwane.

Jednak nawet w przypadku dużej dbałości o zęby nie zawsze można uniknąć problemów, które mogą prowadzić do sytuacji, w której ząb musi być usuwany. Gdy utraci się naturalny ząb ubytek trzeba uzupełnić. Ma to wpływ zarówno na estetyczny wygląd zębów a jednocześnie na zapewnienie również właściwego funkcjonowania zębów, w tym komfortu w zakresie codziennego funkcjonowania. Metod stosowanych w zakresie uzupełniania poszczególnych ubytków jest również coraz więcej i są coraz bardziej skuteczne w zakresie stosowania. Do takich metod zalicza się stosowanie między innymi wszczepów, gdzie wykorzystywane są implanty zębów.

Gdy stosowane są implanty zębów można zapewnić wstawienie sztucznych zębów, które mogą zapewnić bardzo dużą wygodę dla pacjentów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że implant zachowuje się niemal tak samo jak naturalny ząb. Pacjent może nadal stosować takie same metody dbania o higienę ust. Implanty są również bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku stosowania ich u osób aktywnych, dla których korzystanie z protez może być zarówno trudne jak też prowadzić może do odczuwania dyskomfortu. Natomiast implant jest w stanie zapewnić pacjentom możliwość uzyskania wyglądu zęba, który niemal w pełni odpowiada wyglądowi naturalnych zębów, szczególnie przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów.

Redaktor w NOSON.PL